ELLA, MOJE HORNATÁ LÁSKA NA SRÍ LANCE

Little Adam's Peak

Čau čau čau,

konečně jsem se trochu vzpamatovala z tý hloupý otravy z jídla, tak hned sedám k blogu a pokračuju v popisování mýho srílanskýho dobrodružství. Dneska spolu pofrčíme do Ella. Ella je městečko ve vnitrozemí a pyšní se především svojí bohatou a nedotčenou přírodou. Mezi největší higlighty, o kterých vám tu napíšu, patří Little Adam’s Peak, Nine Arches Bridge, po mý zkušenosti bych tu uvedla i Chill Cafe. Hihih. Další MUST je jízda vlakem do jakkoli vzdálený jiný vesnice, to prostě stojí za to! Já jsem absolvovala cestu do vesnice vzdálený asi 64 km jménem, počkejte si, musím to najít, je to hrozný jméno…..Nuwara Eliya.

Ella train

Ravana Falls

Takže výlet do Ella jsem absolvovala s mým šéfem, kterej byl tak hodnej, že mě tam vzal autem, je to totiž i autem asi 4 hodiny od Galle.

První zastávka byla Ravana Falls, krásný vodopády, ale moc lidí. Já co by všetečka jsem samozřejmě lezla a lezla, až jsem všechny lidi přeběhla a dostala se k nejkrásnějšímu výhledu na tenhle skvost. A hádejte co? Všude kolem běhaly opiceeeee.. Jo! V Ella jich je všude moc. Ale jsou hodný.

Ravana Falls

Little Adam’s Peak

Po ubytování na hotelu jsme vyrazili směr Little Adam’s Peak. Všechno to bylo kousíček od sebe. No a Little Adam’s Peak byla láska na první “krok”. Už jsem určitě někde uvedla, že spolu se Skotskem a Novým Zélandem si u mě Adam’s Peak vydobyl jedno ze tří nejkrásnějších výhledů, který jsem kdy spatřila! Já jsem prostě výhledová! Tohle bylo ryzí, byla to nádhera! Vyběhla jsem ten kopec jak laňka a svýho šéfa nechala někde v závěsu, já jsem prostě strašnej nadšenec a on řekl ať jdu, tak jsem šla/běžela… Úplně spocená jsem vyběhla vrcholek a polilo mě neskutečný štěstí, to mám vždycky když vylezu někam, kde jsem odměněná dechberoucím výhledem.

Strašně maličko lidí jsem tam potkala, což mě fakt hrozně překvapilo.

Ale fakt fakt tohle je za mě doporučení #1!!! To vidět musíte.

Little Adam's Peak
Little Adams Peak

Chill Cafe

Je to, jak správně tušíte taková kavárna/restaurace. Je obrovská. Schází se tam strašně moc mladých lidí, především backpackers. Všichni si u vstupu zujou boty a pak si sednou na židli a nebo se plácnou do beambagu. Super místo na oběd, večeři a nebo prostě pohodičku u drinku. Dobře tu vaří a jsou tu neskutečně milý! A je to obrovský!

Nine Arches Bridge

Možná ani není potřeba k tomuhle mostu nic psát. Jedná se o nádherný most ze začátku minulýho století, který je obklopen čajovými plantážemi. Nachází se kousek od Ella. No je to krása. Ještě, když chytnete vlak na kolejích. Ale musim vás upozornit, že se jedná o super známý #instafriendly místo. Takže představa romantický fotky, kde nebude nikdo jiný, je sice možná, ale musíte se hodně snažit a hledat zákoutí a úhly.

Pozn. Za/Před mostem je pani v takovym dřevěným přístřešku, která prodává King kokosy, kupte si u ní taky jeden. Cupitá si tam bosa a když budete chtít, nechá vás si i vyzkoušet ho načnout. Vůbec jsme si nerozuměly, ale smály jsme se na sebe jako na obrázek!

Nine Arches Bridge
Nine Arches Bridge
Nine Arches Bridge
Nine Arches Bridge

Cesta vlakem z ELLA

Od mostu se dostáváme přímo k vlaku, který po něm jezdí. Jak už jsem řekla, to je must have! Bohužel už i cesta vlakem je neskutečně insta populární zážitek. Ale neděste se pořád to není nic, co byste nezvládli, nebo že byste si nedej bože něměli kam sednout. Nicméně jděte do toho. I kdybyste měli jet o dvě vesnice dál. Stojí to fakt neskutečně málo, jakože téměř nic- v řádech desetikorun a ten výhled je prostě k nezaplacení! Čajový plantáže, kopce, palmy, opičáci, všechno! A ten vlak je navíc děsně cooool! No a fotky z něj můžete pořídit asi takovýhle a milion dalších. Ale občas si i na volný dvířka musítě počkat, jak jsem řekla- velmi populární!

Ella train
Ella train
Ella train

Zkrátka výlet do Ella bych popsala jako MUST! Pokud chcete vidět hodně ze Srí lanský přírody, vyražte sem! Ubytování seženete snadno. Dopravit se tam dá celkem snadno a ty výhledy stojí za to! My jsme při sestupu Little Adam’s Peaku zmokli jako blázen a vůůbec nám to nevadilo! Prostě to místo je kouzelný!  A určitě se tam chci vrátit. Pokud by vás cokoli k tomuhle výletu zajímalo, dejte mi vědět. Mimo zmíněný místa jsem se dostala i exkluzivně na Pedro mountain, ale protože se jedná o jinak nepřístupnou vojenskou základnu, stejně nemůžu postovat žádný obrázky.

Mějte se báječně!

Luci

Tea plantation
Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.