KOLIK PENĚZ MÁM, SKRZ CO CESTUJU A CO MÁM V PLÁNU NA DALŠÍ DVA MĚSÍCE?

Za týden odjíždím na cestu kolem světa
Za týden odjíždím na cestu kolem světa

Čau čau čau, 

tak jsem tu s dalším updatem ohledně mých plánů a mých cest :-). Jste napjatý? To je dobře, já taky! Slíbila jsem vícero informací ohledně toho s kým nebo s čím jedu, kolik na to mám peněz, kde začínám, co tam budu dělat a jak přežiju?!

TAK VOILA, TADY TO MÁTE…

Za týden odjíždím na cestu kolem světa

Sama nebo s někým?

Cestovat budu sama. Jo, sama. A dokud mi na tuhle odpověď nezačaly všichni spamovat otázkami typu : ,,A ty se nebojíš?” Tak jsem se nebála. Teď už trošku jo :-)). Ale já to dáám.

Na blind nebo přes organizaci?

Cestovat budu alespoň na začátku primárně s workaway. Jedná se o komunitu, která sdružuje dobrovolníky a organizace nebo rodiny, který nabízejí práci primárně za ubytování a jídlo, výjimečně i za menší finanční odměnu. Takže chápete správně, že to není pro zbohatnutí, ale je to čistě o cestování, poznávání kultur, míst a především lidí. Projektů, kde se můžete realizovat je mraky! Od vaření a uklízení v nějakym guesthousu a nebo doma přes ekologické projekty až k učení dětí angličtinu v ne tolik vyspělých zemích. Vybrat si můžete ze všech kontinentů a z mnoha států na světě, kde je tenhle program podporován.

Za týden odjíždím na cestu kolem světa

Do jakých projektů se pouštim?

Jestli se ptáte, co jsem si teda vybrala vlastně já? Tak to jsou právě ty ekologický projekty, učení dětí angličtinu a nebo marketingový projekty menších penzionů atd.

Kde začínám?

S prvním projektem začínám na Srí Lance v Galle. Jedná se o pozorování velryb a následný sběr dat, kde se vyskytují, v jaký míře a tak podobně. V podstatě se jedná o lítání vrtulníkem a zapisování dat :-)). Zní to fakt neskutečně bizarně, ale já jsem na to tak zvědavá! Slíbila jsem i pomoc se sociálníma sítěma, tak uvidíme. V Galle strávím minimálně dva týdny. Potom bych určitě chtěla cestovat po Srí Lance. Málem bych zapomněla zmínit, že na Srí Lance bych měla mít vlastní apartmán a měla bych pracovat 4-5 hodin denně/5 dní v týdnu.

Kam pokračuju?

A na začátku dubna se budu muset (ale ráda) odvelet do Ha Long Bay ve Vietnamu, kde už mám další projekt a sice učení dětí anglicky. Tam budu bydlet u jedný rodinky v 15. patře s výhledem na záliv, fotky vypadají snově.

Za týden odjíždím na cestu kolem světa

A dál…?

A následně bych si chtěla Vietnam procestovat od severu k jihu až za Ho Či Minhovo město do provincie Ben Tre, kde je další škola, kde bych měla učit chudý děti angličtinu. A když už budu na tom jihu, ráda bych se přeletěla mrknout do Kambodži a následně do Thajska.

Pak plánuju menší dovolenou v Malajsii a na Bali. No a pak konec flákání a pokud mi to klapne, tak směr Nový Zéland a pracovat tam. A co se bude dít potom? To nikdo neví… Buď se toho cestování nabažim, nebo se mi bude stýskat a nebo taky ne?!…

Za týden odjíždím na cestu kolem světa

Kolik mám šušňů?

Jak už jsem psala v minulym článku, bohatý strýčky a tetičky nemám. Takže jedu s našetřenýma penězma, kterých bude něco kolem 100 000 Kč. S tím, že beru notebook a na dálku budu spravovat svým klientům sociální sítě, popřípadě tvořit obsah. Já vim, je toho teď kolem spousty a možná jste čekali nějakou větší bombu, ale na ty pěnový bomby. nevim, jestli bych měla v Asii všechny potřebný ingredience a taky klientelu :D…

Za týden odjíždím na cestu kolem světa

Jak letim?

S letenkama mi strašně pomohla moje kamarádka, která má menší cestovku CK Zephyr.

Vzhledem k tomu, že byla snad všude, tak fakt mi poradila se spoustou věcí. Zařídila mi letenky a taky pohodlný přestup a ubytování v Dubaji přes svojí cestovku. V Dubaji jsem ještě nikdy nebyla, a tak to musim napravit! Neskutečně se na to těšim! Bude to zase úplně něco jinýho a novýho pro mě! A Lůca mi dokázala tak neskutečně naladit a vše ukázat a popsat, že to půjde jak po másle. A tak se těšim na Dubai a na tři noci, který tam strávim jako rozmazlovací start mojí jinak celkem lowcostový cesty.

No zatím je 100% v danym čase jen ta Dubai a Srí Lanka. Kde se mi bude líbit, tam zůstanu dýl a kde se mi nebude líbit, tomu dam druhou šanci a pak zmizim! Uvidíme taky, kdo se za mnou přijede mrknout a kde se naše cesty protnou. 🙂

A příští článek ohledně mých cest už nejspíš bude za týden z Dubaje. Tak nezapomeňte číhat. Já budu online!

Mějte se báječně!

Luci

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.