NAPŘÍČ VIETNAMEM II: HOI AN

Hoi An
Hoi An

Čau čau čau, 

Tak a z Ho Chi Minh se přesouváme letecky pomalu víc na sever do středu Vietnamu- a sice do Hoi An. Z velkýho bláznivýho města do takový jakoby vesničky, která má ale rozhodně co nabídnout. A mě osobně se asi z celýho Vietnamu líbil Hoi An úplně nejvíc, nicméně musím vysvětlit proč. Spoustu přírodních úkazů jsem bohužel ve Vietnamu neměla možnost vidět. Naše (hromadná) cesta byla spíš zaměřená na města. Jinak jsem si jistá, že by možná moje hodnocení dopadlo jinak. Každopádně tady máte Hoi An- lampiónovou vesničku!

Hoi An
Hoi An

Za mě to mělo všechno, co bych si mohla přát:

Pláž co by kamenem dohodil. Úžasný jídlo. Malebný útulný uličky s lampiónama. Rýžový plantáže kolem. Kanál a s lodičkama, na kterých vás za pár šušňů povozili ochotný Vietnamci a ještě u toho byli nejvíc roztomilý!

To místo je jako dělaný na procházky a na projížďky na kole! My si užili oboje. Kolo jsme využili na cestu na pláž. A věřte mi ta cesta skrze rýžový plantáže byla boží! A to jídlo?! Cao Lau, Banh Mi, Bun Cha, Pho, Bum Bo a dalších milion věcí. Vlastně cokoli, co si koupíte v jakýmkoli sebevíc “zaplivaným” stánku, bude báječný! Jen nesmíte přemejšlet, odkud jsou ty ingredience! Radím vám dobře! Nicméně z těch výše vyjmenovaných musíte alespoň pár vyzkoušet, berte to jako doporučení ode mě! A zbytečně se nestresujte otravou z jídla! Já žádnou neměla ve Vietnamu, ale třeba v Praze před dvěma lety! Prostě vám slibuju, že chuť vietnamský kuchyně je eňo ňuňo! A musíte si to “lajznout”.

Hoi An
Hoi An

Další super věc je, že jste s velkou jistotou ve Vietnamu milionáři, i když v přepočtu máte pár korun! Nicméně příjemný i pro nás pro Čechy je, že je ve Vietnamu fakt všechno levný! Samozřejmě záleží, jak kde a jak moc. Ale určitě nemusíte mít strach.  Dá se tam být celkem dlouho s minimální útratou, což je velmi příjemný kor po cestování po Evropě.

Každopádně na Hoi An vám bude stačit 2-3 dny,a byste si ho mohli jó užít a pak můžete pokračovat v krasojízdě!

Hoi An
Hoi An

Z Hoi An se naše sestava účatníků zájezdu z různých koutů světa pomalu autobusem přesunula do Danangu na krátkou zastávku k Marble Mountain, kde byl nádherný budhistický chrám! Já bych se osobně v Danangu zdržela víc, protože vim o dalších místech, který bych ráda viděla, ale znáte to, prostě tyhle hromadný akce jsou na prd. Všechno honem honem…. Hlavně abychom si to odškrtli a jedeme dál. To není úplně můj styl cestování! No a z Danangu pokračujeme autobusem do HUE. A to teda bylo dobrodrůžo, mrkněte na další článek (zde)! Trhy s pobíhajícíma myšákama, smrad a haldy odpadků! Mmmmmmh.. to bylo něco pro mě! Uááááá…

Danang
Marble Mountain
Marble Mountain
Hoi AN
Hoi An
Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.