ŠVÁBI A BLONDÝNA V KUALA LUMPUR, MALAJSIE

Kuala Lumpur

Čau čau čau, 

na naší cestě pokračujeme z Vietnamu směr Malajsie, kde jsem si po většim vietnamskym cestovacim tóču, dala trošku “voraz” a po prvnim děsivym zážitku po příletu do KL jsem si užívala pohodičku v rezidenci s bazénem v 50. patře. Let byl děsnej. Byla bouřka a to letadlo se kynklalo a naklánělo a to fakt nemam ráda. Přiletěla jsem navečer.

Měla jsem téměř vybitej mobil, žádnej internet, nulový povědomí o Kuala Lumpur jako takovym a předevšim žádný domluvený ubytování, protože takhle mě to naučili kluci na Srí Lance. A po příjezdu do čtvrti KL Central se mi všude mezi nohama mihali švábi. Začalo se stmívat. A to nejen venku, ale i v mojí mysli. Byla jsem v indický čtvrti s nějakym Australanem, kterej mě nechtěl nechat bejt a neustále se na mě lepil, což mě hodně znervózňovalo.

V pěti indických hotelech mi s klidem oznámili, že je přeci pátek a to bývá vždy narváno, takže mají plno. Australan neustále přitvrzoval a nabízel mi různý varianty společného ubytování. Samozřejmě že nezištně.

V šestém hotelu mě zachránili a zároveň zbavili neznámýho kluka, který chtěl být očividně můj známý. Měli poslední jeden volný pokoj pro mě!

Kuala Lumpur

Z Kuala Lumpur jsem toho tolik neviděla. Když jsem chtěla šplhat na Menara Tower, bylo mokro a to znamená, že se nahoru nesmí, protože to klouže. K Petronas Tower jsem jen přišla, vyfotila se a zase zmizela. Protože těch lidí, co se tam hemžilo kolem, bylo na mě moc! A ti pouliční prodavači nasazovacích čoček na Iphone byli celkem oprsklí a to tahání za “rukáv” mě už nebavilo.

Tak jsem šla na dobrej malajskej kus žvance.

Líbil se mi krásnej chrám Thean Hou Temple! Byl krásnej zvenku i vevnitř! Byl to i jediný den, kdy bylo celkem hezký počasí  v KL. Takže jsem toho využila a pelášila si do tohohle krásně barevnýho lampiónovýho království! Prohodila jsem pár vět s různými osamělými cestovateli a zase šla o dům dál.

Petronas Tower
Petronas Tower
Kuala Lumpur
Kuala Lumpur
Kuala Lumpur

Další ubytování byla pro mě výhra. Jednalo se o nějakou rezidenci s přibližně 40 patry, kde v tom posledním byl bazén na střeše, což není úplně vzácnost v těchto asijských metropolích. Nicméně rozhodně se mi to nezačalo zajídat. Ten výhled byl krásnej! Akorát to počasí… Upršený, mdlý, šedý, ponurý, vlhký.

Kuala Lumpur
Kuala Lumpur

No a konečně se dostáváme do kategorie Indonésie, kde nás toho cestování čeká plno! Kromě Bali, budu s největší láskou psát o Komodorských ostrovech!! Nusa Penidě, Gili Islands a Yogyakartě!!

Luci

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.