TOP MÍSTA V OKOLÍ AUSTRALSKÉHO CAIRNS

Jungle

Čau čau čau, 

Tentokrát tu pro vás mám vyloženě tipy na výlety, co stojí za to vidět kolem australskýho města Cairns. Je tam toho nádhernýho moc! Ať už to bude pro vás jako odpočinková podívaná a nebo inspirace na dovolenou, doufám, že to polahodí vašemu oku. A vlastně jsem o tom přesvědčená! Pokud jste milovníci přírody jako já jsem a dobrodruzi jako já bych chtěla a snažím se jím být, příjdete se tu na své! A tu a tam i prozradím pro co se vyplatí riskovat. Život na hraně! Haha… Ne zase takhle bych to nenazvala.

Lagoon Splanade

Lagoon Splanade

První a nepřekvapivou zmínkou je Lagoon Esplanade, to je přímo v srdci Cairns! Takový siestový místo na odpočinek s velkým bazénem a výhledem na moře a kavárničkami a vždy v sobotu i s trhy. Když zadáte to vyhledávače Cairns, vždy vám vyjede lagoon hned jako první. Takže se nebojte, že byste ho mohli minout. Často se tam konají i festivaly a koncerty!

Trinity Beach
Trinity Beach

Tak a mimo Cairns začneme místy, kam se můžete z Cairns dokodrcat sami i autobusem?

Palm Cove a Trinity Beach

Dvě pláže asi 40 minut autobusem z centra Cairns, který stojí za to. Je to jako když jedete do džungle a pak vás autobus vysadí u výhledu na tu nedotčenou písečnou pláž.

Hele v Austrálii si musíte odmyslet cedule s upozorněním na všechnu havěť v moři nebo na pláži. Ještě když víte, že po kousnutí, štípnutí, škrábnutí, uštknutí jste mrtvý asi do 15 minut v tom lepším případě.

Co přesně mám na mysli? No u Cairns najdete tyhle cedule s upozorněním na: čtyřhranky (nejjedovatější medúzy na světě), krokodýly, žraloky, různý poustevníky žijící v lasturách šneků a mušlí a tak dále a tak dále. Nicméně na pláži pak vidíte se lidi normálně koupat s úsměvem, kdy na vás volají, abyste se nebáli, že neni zrovna sezóna těhle ohavných medúz! A navíc v moři bývá ochranná síť. No, samozřejmě že jsem se koupala, ale že bych jako byla úplně v ZENU se říct teda nedá. Neustále ve mně dřímal respekt ke všem těm tvorům.

Kuranda Zoo
Barron Falls
Barron Falls
Klokani
Barron Falls

Kuranda a Barron Falls

Asi hodinu od Cairns najdete i Kurandu, vesnici v deštném pralese. Najdete tam takovou menší Zoo s klokany, koalami, různými plazy a mimo zvířat tam jsou i takový menší roztomilý trhy.

Když se vydáte na prozkoumávání těchto míst možná dojdete až ke kolejím, po kterých jezdí Kuranda Express. My, dobrodruzi, jsme ale nejeli vlakem za ty nekřesťanský peníze, radši jsme šli po kolejích prozkoumávat divokou přírodu. A? Došli jsme až k místu, na který většina lidí jen civí z druhého konce pralesa. My jsme chtěli ale něco unikátního a to jsme taky našli. Nad námi lítali kakadůové a my se váleli na velkym balvanu a užívali si pocit inkognito. Když jsem si chtěli zvednout hladinu adrenalinu, tak jsme těch 10 metrů skočili dolů no toho malýho horskýho jezýrka a odtud se dívali na vodopády, na ty krásný vodopády. Barron falls.

Daintree
Daintree river
Daintree Rainforest

Další prales, který stojí za to navštívit je

Daintree rainforest s řekou Daintree,

kam se můžete jet mrknout na krokouše. My jeli s partou na lodičku s takovým roztomilym staršim pánem, který nám ukazoval krokouše. Já se zatajenym dechem a otevřenou pusou hledala každýho dalšího fešáka. A ostatní účastníci výletu se potutelně usmívali a přesvědčovali mě o nepravosti krokodýlů. Hele a víte co, já vlastně nevim, jestli byli živí nebo ne, ale autentický byly dost!

Fitzroy Island
Fitzroy Island

Fitzroy Island

Fitzroy Island byl můj poslední výlet v Austrálii asi dva dny před odletem domů a jak se řiká: ,,To nejlepší nakonec!” tak když pominu Nový Zéland bylo to opravdu to nejlepší a taky nejhezčí. Cesta lodí z Cairns trvala na ostrov asi 45 minut. Při připlouvání k ostrovu už jsme všichni nevěřícně zírali na panenskou pláž s bílým pískem, zářivě modrou vodou a nádhernými urostlými palmami tyčících se nad vodou.

Na ostrově jsme měli program. První bylo šnorchlování. Vzhledem k tomu, že ostrov je kousíček od Velkého Bariérového Útesu, tak podmořský svět je pestrý. Samozřejmě můžete jít šnorchlovat nebo se potápět přímo tam. Já z toho měla trochu strach a taky to bylo celkem drahý. Nicméně Fitzroy- poprvé v životě jsem plavala s karetama a barevnýma rybičkama. A jen jsem žasla. Po menším odpočinku jsme se s dalšími pár lidmi rozhodli vyšplhat na nejvyšší bod na ostrově, což teda taky stálo za to. Potkali jsme pár hadů a tak různou havěť, ale pohled byl fakt uhrančivý!

Koala
Palm Cove

Doufám, že pokud zavítáte do místa, který je mojí srdeční záležitostí a sice Cairns, tak vám moje tipy pomůžou a navedou vás. A hlavně doufám, že na těch místech prožijete taky něco výjimečnýho jako já a že si s sebou odvezete spoustu vzpomínek! Věřte mi, že jsem vám doporučila jen ty nejsrdečnější tipy z mojí návštěvy Austrálie <3!

Luci

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.