TROCHA LUXUSU V MARINA BAY SANDS, SINGAPORE

Marina Bay Sands

Čau čau čau, 

Já vím. Bylo to dlouhý, ale! Už jsem zpátky a mám vám toho fakt moc co říct! První po Srí Lance je na seznamu Singapore! Letěla jsem tam rovnou z Colomba. A pocity byly smíšený! Na Srí Lance jsem si našla fakt přátele, od kterých se mi nechtělo. Samotnou Srí Lanku jsem si zamilovala strašně! Nicméně už jsem se těšila na nový zážitky, nový prostředí. A že teda Singapore bylo úplně jiný prostředí. Byla jsem fakt zvědavá, jestli se mi to bude líbit.

Přeci jen neustále všude prohlašuju, že na ty velký moderní města si moc nepotrpim a ono ejhle, asi potrpim. Mně se prostě Singapore líbil. Stejně jako jsem si myslela, že si nepotrpim na velký města, jsem taky nebyla nikdy hyn z laser show a fontán a ono zase ejhle. Líbilo se mi to.

Marina Bay Sands Garden a její večerní představení mě ohromilo. Já totiž celkem nedávno začala mít ráda i vážnou hudbu a tak to spojení s těma blikajícíma světýlkama na těch “stromech” v tý tmě mi přišlo úchvatný.

Marina Bay Sands
Marina Bay Sands

Do Singaporu jsem přiletěla už někdy kolem osmý ráno. Letiště mi přišlo hned na první pohled “wau”. Zářilo čistotou, vonělo, bylo obrovský a roztodivný. To ale ještě nebylo nic v porovnání, když jsem se konečně dostala do Marina Bay Sand!!! Jasně, je to moderní kýč. Ale snobský mi to nepřišlo, ani trochu. Zase jsem si na chvíli připadala jako princezna. Ten “pokoj”, spíš by se slušelo říct byt, byl prostě přepychovej! A s tím výhledem z 26. patra to teprve bylo něco! Kdo miluje výhledy, bude milovat i tenhle! A koupat se ve vaně a u toho mít tenhle výhled?! Mně osobně přijde sympatický dívat se na něco s nadhledem a to doslova. Někdy je to totiž v běžným životě dost težký.

Marina Bay Sands
Marina Bay Sands

Kromě toho, že teda pokoj byl pohádkovej a ano, nebylo to úplně nic levnýho, ale zase na to, že je Singapore normálně celkem drahej, tak tady máte vše v ceně, alespoň my jsme měli v rámci toho pokoje. To znamená super snídaně v 50. patře ve formě švédských stolů, to samý pak večer a tuším, že i přes den tam ještě něco takovýho najdete vč. výborných vín nebo šampaňskýho.  V ceně máte i vstup k bazénu. Ano, k TOMU bazénu na střeše a asi vlastně i k jedný z nejznámějších atrakcí v Singaporu. Ten vstup totiž není úplná samozřejmost ke každýmu z pokojů. JO! Bylo to něco! Za tuhle svojí asijskou cestu jsem šťastně navštívila několik střešních bazénů, ale asi vám nemusím povídat, že tenhle byl prostě TOP! Takže na mým žebříčku oblíbenosti bazénů je tenhle na prvním místě!

Marina Bay Sands
Marina Bay Sands
Marina Bay Sands

Co dál? No první den už jsem se tetelila, abych viděla Garden By the Bay- to jsou ty “divný stromy”, který večer blikají a svítí podle melodie. Představení trvá asi 10 minut a je prostě krásný. Dokonce i ta fontána, která měla laser představení, mě uchvátila. A vzhledem k počtu lidí zírajícíh na vodní trysky, jsem nebyla sama. Následovala delší procházka kolem vody. Výhledy na hotel Marina Bay Sand a na Singapore a jeho vysoký budovy byl velkolepý. Jednoznačně bych tam ale žít nechtěla. Proč? Postrádá to “svoucnost“. Tohle slovo mi pro moje pocity přijde perfektní, abych to blíž vysvětlila. Postrádá to svou jedinečnou kulturu. Pro mě je to něco výjimečnýho, samozřejmě, ty vysoký budovy a super hyper moderní všechno kolem. Ale takový “to” na co jsme zvyklí v Evropě. Že přijedeme do Prahy a dejchne tam na Vás historie a kultura hned, jak se dostanete do centra. Nebo když přiletíte do Paříže, Říma, Barcelony, Edinbourgu, Dublinu… Všechno je to takový svý. Specifický. Identifikovatelný. A to je taky důvod, proč nás to tam láká, žejo? Jasně, jela bych tam znovu! Je se tu snažím, ač dost krkolomě říct, že je to prostě MULTI. Jako Dubai. Nabízí vám toho moc a vy to s radostí příjmete a pak se zase s radostí a hezkým pocitem vrátíte domů.

Gardens Marina Bay Sands
Marina Bay Sands
Gardens by Marina Bay Sands

Další den jsme vyrazili do botanický zahrady. Byla krásná, ale to VEDRO! Neumíte si to představit. Jasně, v Čechách je teď v létě taky vedro, ale tohle bylo zhmotněný vedro, jako když vás polejvají konví horkou vodou. No děs běs! Po tý zahradě jsme se plácali tak dlouho, že jsme málem nestihli odlet do Bangkoku. Protože speciálně já mám na všechno vždycky “dost” času. Nicméně při nás stáli všichni svatí a na letišti v Singaporu je všechno hyper moderní a svižný, takže se to nakonec dalo :))

Singapore Botanic Gardens
Singapore Botanic Gardens

Celkově bych návštěvu Singaporu zhodnotila skvěle! BYLO TO ÚŽASNÝ! Užila jsem si to strašně. Doporučila bych Vám to vidět, pokud budete mít cestu do Asie. Asi bych i zvolila zrovna návštěvu tohohle místa s někým! Ano, chápete správně že i já jsem se v tomhle bodě potkala s přítelem, Philippem a další dva týdny cestovala s ním. Což byla fajn změna a super volba :). Připravit se musíte na to, že levná návštěva to nebude, nicméně zase tam nemusíte strávit moc času, pár dní bohatě postačí. No a kam jsme se vydali dál? Do Bangkoku!!! Takže já jdu na další článek! 

Luci

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.