TROCHA ŠPLHU NA SRÍ LANCE!

Sigirya Rock

Čau čau čau, 

Tak po dvoutýdenním relaxu jsem zpět s vyprávěním o úžasný Srí Lance! Tentokrát tu mám pro vás vyprávění o Sigirye. Měla jsem to štěstí, že jsem měla nejlepšího místního průvodce- mýho kamaráda Chiratha. A všechno tudíž probíhalo hladce. Jsem mu neskutečně vděčná! Poznala jsem tak tuhle oblast mnohem líp a rychleji a vlastně i levněji, než bych byla schopná zvládnout sama! A jaká byla Sigirya? Krásná, nepolíbená, divoká a rozmanitá!

Pidurangala rock

Další štěstí nebo spíš takový privilegium, který jsem měla, bylo letět z Galle do Sigirye letadýlkem. Takže místo 6 hodin na silnici jsem strávila hodinku a půl ve vzduchu a pozorovala totálně nádhernou Srí Lanku z ptačí perspektivy. I když viditelnost byla bohužel na prd a dost to házelo místama, já byla fakt nadšená! Ale je teda taky fakt, že letadlo mělo nějakou poruchu a proto jsme odletěli asi o dvě hodiny později, což mě teda moc neuklidnilo!

Jak se dřív žilo na Srí Lance?

Když nepočítám první cestu na dlabanec, protože já byla furt hladová, tak jsme si to štrádovali na takovou menší prohlídku okolí s jedním starším místním pánem. Zapřáhnul krávu, my si nasedli na povoz a jelo se k jezeru. Já to teda špatně snášela, ale naštěstí jsme byli jen dva.

Dojeli jsme k jezeru, kde jsme s pánem naskočili na katamarán a ten nás vozil mezi lekníny v mokřadech. Nikde nikdo. Oáza pro mou duši. Náš průvodce dokonce v jednom bodě zastavil a ze tří leknínů mi vyrobil náhrdelníky. Byl úžasnej! A potom jsme dojeli do takový vesničky, kde jsme přišli do místního tradičního tehdejšího obydlí, kde jsem se učila od dvou dam, jak připravit Sambalu a jak očistit rýži od slupky a jak připravit roti. No, byl to zážitek, okolo byla pole. Nikdo nikde. Nijak echt populární turistický místo to nebylo. Všude lítalo milion barevných obrovských motýlů a ty pani se usmívaly a byly krásný! 

A dokonce třídily plasty!!!!

Sigirya
Sri Lanka itradiční život

Pidurangala Rock

Po tomhle příjemnym zážitku jsme už zase běželi na západ Slunce na Pidurangalu, horu, ze který je nádherná podívaná na Sigirya Rock. Dokonalost. Všude okolo vás jsou opičáci! Já šplhala bosa, protože je u hory chrám a tak jsem ctila zvyky. Asi se budete divit, ale bylo to lepší než s botama! Šplhání ať už bez bot nebo s botama bylo místama docela divoký, takže to není úplně pro každýho- dostat se na vrchol, nicméně odměna západu Slunce vedle ikonický Sigirya Rock byla prostě boží!

Pidurangala Rock

Sigirya Rock

Ubytování jsme domluvený neměli, ale TUK TUKÁČ nás zavezl k jeho kámošům a ti nás ubytovali v takovým nádherným bungalovu s dvěma pokojíkama, který byly jako z pohádky. Bylo dokonce zaregistrovaný v Booking.com, ale cena mimo něj byla samozřejmě mnohem hezčí.

Ráno jsme si přivstali asi našestou a štrádovali si to na Sigirya Rock- no samozřejmě, to je prostě MUST! Šplhání teda opět bylo dost všelijaký a divoký, ale zvládli jsme to. Všem doporučuju tuhle trasu na brzy ráno! Jinak umřete po cestě vedrem! Je to asi milion schodů a na odpočinek nikde není místo. A taky od 8 hodin ráno se tam začnou tvořit fronty a davy a to fakt nechcete! Možná vás překvapí, že výhled z tohohle úžasnýho místa není ani zdaleka tak nádhernej jako od naproti z Pidurangaly. Ale zase ta historie, která se k tomu pojí- sochy a pozůstatky pevnosti starý víc jak 1 000 let, stojí to za to.

Sigirya Rock
Sigirya Rock
Sigirya Rock
Sigirya Rock
Sri Lanka

Dambulla

Ze Sigyrie jsme frčeli do Dambully, městečka, kde se nachází jeden z nejznámějších chrámů na Srí Lance vůbec. Golden Temple of Dambulla, který patří do světového dědictví už přes 25 let. Není divu. Je to něco krásnýho! Jeho historie se datuje někdy k prvnímu století před naším letopočtem. Platí se tu vstupný, ale celkem symbolický a určitě to stojí za to. Je potřeba opět trochu šplhat, ale fakt nebudete litovat. A zase jsou všude opičáci! Hihi.

Dambulla
Dambulla
Dambulla
Dambulla
Dambulla

No a z Dambully už jsem frčela do Kandy. Ale o Kandy zase v dalším článku, protože jinak se z tohohle nevinnýho článku stane elaborát, to by mi šlo…Nicméně z Kandy jsem nadšená vůbec nebyla, takže to zase bude v trošku jiným duchu. I když higlighty tam taky byly ale trošku jiný…! A právě článek o Kandy tu bude taky už dneska!!! Teď jsem se do toho opřela.

Krásný den všem!

A kdyby cás cokoli zajímalo, co jsem třeba nezmínila, tak víte co… Dejte mi vědět :-).

Luci

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.